WSPÓŁPRACA – 3DVSN
 
 
START SEZONU
 • Diagnostyka

   

  Nowy zawodnik przechodzi przez szereg badań, które są bazą w rozpoczęciu treningów z trzech dyscyplin sportowych – pływania, roweru i biegu. Zbieramy wiedzę z wielu płaszczyzn, aby użyć jej w kolejnych etapach współpracy z triathlonistą. Zostaje sprawdzona m.in. wydolność biegowa, układ ruchu pod kątem zdrowotnym, motoryka pod kątem treningu uzupełniającego oraz wnikliwa analiza video z testu pływackiego.

 • Wyznaczanie celów

  Droga do marzeń jest długa i nie zawsze prosta. Cele muszą odpowiadać możliwościom organizacyjnym i kondycyjnym zawodnika. Stawiamy na zdrowie i dobrą zabawę, a to często zmusza nas do wydłużenia drogi do marzeń. Wychodzimy z założenia, że lepiej spełnić je rok czy kilka lat później, niż za szybko czemu często towarzyszą nieodwracalne konsekwencje.

 • Periodyzacja

  W okresie wstępnym ustalana jest tzw. periodyzacja treningów na cały sezon. Zmienność treningów, różne obciążenia oraz prędkości to nic innego jak przemyślana strategia przygotowań do sezonu, oparta na wcześniejszej diagnostyce i danych zebranych z wcześniej wykonanych testów.

KONIEC SEZONU
>